Румен Радев поема цялата власт
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0

Президентът Румен Радев от петък поема цялата власт в държавата.
На тържествена церемония на “Дондуков” 2 петият президент ще представи назначения от него служебен кабинет. Радев ще посочи основните задачи, които трябва да реши преходната власт. Несъмнено най-важната от тях е организацията на предсрочните избори, която е и основният конституционен ангажимент на служебните правителства, пише Труд.
От БСП вече се чуха гласове, че друга задача на преходния кабинет трябвало да бъде разкриването на истината за държавата и най-вече за финансовото й състояние. От левицата настояват и за спиране на спорни обществени поръчки.
След представянето на служебния кабинет в президентството в 12 ч в Министерския съвет ще има втора церемония – по сдаване на властта.
Служебното правителство има пълния обем правомощия, които конституцията и законите предвиждат за Министерския съвет. Не може да предприема единствено действия, за които е необходим акт на парламента.





















Сметките за ток поглъщат целите ни пенсии
Омбудсманът даде Росица Георгиева на прокурор
Мълчанието на Румен Радев обърква избирателите
Доналд Тръмп отхвърли новия лидер на Иран
Надежда Нейнски: Техеран гарантира сигурността на България