Почетоха паметта на загиналите русофили
- Редактор: Ралица Матеева
- Коментари: 0
127 години от гибелта на българските офицери, участвали в бунта на русофилите през 1887 г. беше отбелязана днес пред Паметника на русофилите в Русе.
Инициативата е на Регионалния съюз на офицерите и сержантите от запаса и резерва. Съорганизатори на честването са ОУ „Олимпи Панов“, Регионален исторически музей - Русе и РБ „Любен Каравелов“. Сред присъстващите бяха и представители на Община Русе и на Национално движение „Русофили“.
Пред паметника на русофилите беше отслужена панихида в памет на загиналите. Бяха поднесени венци и цветя от присъстващите. Венец от името на кмета Пламен Стоилов пред монумента поднесе началникът на отдел „Управление при кризи“ Иван Чехларов.

























Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК