Катастрофа между ТИР и автобус на булевард "България"
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Тази нощ около 2:00 часа на булевард "България" в Русе е възникнал пътен инцидент между ТИР и автобус, който като по чудо се е разминал без сериозни последици.
Изпратените на място служители на сектор „Пътна полиция“ са установили, че на булеварда, в района преди училище "Ал. Константинов", на варианта обратен завой посока изхода за София, автобус "Мерцедес Туризмо", управляван от 64-годишен водач, при извършване на маневра обратен завой не е пропуснал движещ се попътно в права посока състав от ППС с влекач и прикачено полуремарке, управляван от румънски гражданин, и се сблъскват.
При удара леко са пострадали две от пътничките в автобуса на 33 и 19 години. След преглед в УМБАЛ - Русе те са освободени за домашно лечение с охлузни рани и травми.
Като причина за катастрофата полицаите са документирали - отнемане на предимство при неправилна маневра.
Двамата шофьори са проверени за употреба на алкохол, пробите са били отрицателни.






















Партията на Петер Мадяр разгроми Виктор Орбан на изборите
Експерт от "Формула 1" ще учи на безопасно шофиране в Русе
Партията на Петер Мадяр разгроми Виктор Орбан на изборите
Партията на Петер Мадяр разгроми Виктор Орбан на изборите
Бизнесът обвини българите в мързел заради отказа им да...