Държавата поема 1/2 от разходите на малките мандри
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

До дни държавата ще уведоми Европейската комисия за намерението си да окаже помощ на малките мандри и кланици.
Това обяви агроминистърът Румен Порожанов на откриването на специализирано изложение в Раковски, съобщиха от МЗХГ.
Очаква се до 2 месеца схемата да започне да функционира и да бъдат изготвени правилата за участие в нея. Стопаните ще могат да разчитат държавата да поеме 50% от разходите им.
Целта е да се подпомогнат малки и средни фермери и организации на производителите да преработват и реализират сами продукцията си. Министърът припомни, че в новия европейски бюджет след 2020 г. за българските земеделци няма да има намаление.
В откриването на изложението участваха и еврокомисарят по цифровата икономика и общество Мария Габриел и евродепутатът Владимир Уручев. В програмата му е предвидена и конференция за новите технологии в животновъдството.






















Чужденец е предизвикал катастрофата край Мартен
Бавят премахването на незаконните постройки в местността...
Военният министър не вижда заплаха в самолетите на САЩ
9-годишно българче стана световен шампион по скоростна...
Липсва финансиране за цялостен ремонт на подлеза на...