Русе пак е обгазен
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 21

Нищо и никой не може да спре замърсителите в Русе
Тази сутрин градът отново бе обгазен със силна и неприятна миризма на бакелит. Още от 5.30 часа започна замърсяването на въздуха. Но русенци усетиха това едва когато тръгнаха на път за работа.
Хората коментираха, че масово в къщи кихат и имат алергични симптоми. Особено чувствителни са децата, тъй като техните организми са по-податливи на замърсителите.
Припомняме, че в града от години стои нерешен проблема с чистотата на въздуха, който ежедневно дишаме. Имаше протести, също и опити на местната власт да спре фирмите-замърсители, от Министерството на околната среда и водите се ангажираха да следят проблема....Явно обаче фирмите продължават да правят каквото си искат и когато си поискат, независимо от заканите на институциите в България. Но най-лошото е, че тяхното своеволие погубва Русе и разболява хиляди хора.
























Над 200 души от шивашки фирми в Русе остават без работа до...
АЕЦ "Козлодуй" получи разрешение за внос на оборудване от...
Община Русе обяви свободни работни места за контрол на...
Община Русе откупува "златния" ТИР паркинг с 10 милиона евро...
Младеж потроши БМВ в квартал "Дружба"