Още 3 милиона евро за завършването на улица „Потсдам“

0
Общината завършва важен пътен възел
Общината завършва важен пътен възел Снимка: Русе Медиа / Архив

Общината завършва важен пътен възел

Близо 3 млн. евро се отделят за финализирането на ключовия инфраструктурен проект за улица „Потсдам“ в Русе. Инвестицията е насочена към ЕТАП IV от реконструкцията на пътната отсечка, която свързва кръговото кръстовище при улица „Тулча“ с пътен възел „България“ – „Липник“.

Целта на мащабния ремонт е да се оптимизира транспортното обслужване в Източната промишлена зона. Чрез разширяването и модернизацията на трасето община Русе цели да преразпредели транспортните потоци, да елиминира натоварените „тапи“ и да осигури безопасна връзка за международния трафик, преминаващ през района.

Модернизация на критична инфраструктура

В рамките на проекта ще бъде извършена пълна реконструкция на платното за движение, което до момента е ограничено до 7 метра широчина. Предвидено е изграждането на нови тротоари, велоалеи и полагане на съвременна пътна маркировка. Пътните знаци ще бъдат укрепени, а организацията на движението ще се подобри чрез монтаж на нови светофарни уредби.

Техническата част на проекта включва и мащабни подземни дейности. Ще бъдат подменени или изградени наново ВиК, газопреносни и електрически мрежи, както и системи за осветление и ОВК. Работата по тези комуникации е задължителна стъпка, преди полагането на новото пътно покритие.

Развитие на Източната промишлена зона

Улица „Потсдам“ е определена като главна улица от първостепенната улична мрежа на Русе. Районът, през който преминава, е с интензивно промишлено застрояване и е дом на редица големи предприятия. Завършването на този етап ще осигури по-пряк и удобен достъп до Автогара „Изток“ и към международния път през бул. „България“, което е от критично значение за ефективността на местните фирми.

Проектът следва поетапното развитие, стартирало през 2018 г., и е естествено продължение на усилията на общината за модернизация на уличната мрежа, след като през 2017 г. вече бе реконструирано кръстовището с улица „Проф. М. Арнаудов“.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 1
    2
    Запознат
    До 1 Ами няма да има стеснение ...
  • -1
    1
    бавно мислещ
    Какво ще се направи със стеснението, преди излаза на "Иван Ведър"?
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Мила, защо си гола?

– Ами нямам какво да облека...

– Глупости, да ти преброим роклите: едно, две, здрасти Жоре, три, четири...

Нови коментари