Феновете на Дунав скандираха "Оставка" след мача с Етър

1
Русенският тим записа шеста загуба от началото на сезона

"Етър" победи "Дунав" с 4:2 в Русе в мач от осмия кръг на Първа лига.

Така русенският тим записа шеста загуба от началото на сезона, а в края на мача местните фенове скандираха "Оставка", предава bTV.

Мачът започна кошмарно за домакините. В 10-ата минута при първата си сериозна атака "Етър" поведе в резултата. Даниел Младенов бе точен след асистенция на Флорент Боджадж. Четири минути по-късно футболистите на Красимир Балъков водеха с 2:0. Велко Батрович отбеляза с техничен прехвърлящ удар, след като бе изведен от Георги Сърмов.

В 20-ата минута гостите от Велико Търново направиха резултата класически. Румен Руменов отбеляза за 3:0, след като защитата на "Дунав" сгреши при изнасянето на топката.

В добавеното време на първата част футболистите на "Дунав", които до този момент имаха само два отправени удара в очертанията на вратата на "Етър", успяха да намалят на 3:1. Красимир Станоев отбеляза с изстрел от пряк свободен.

В началото на второто полувреме "Дунав" заигра силно и в 49-ата минута, след центриране на Светослав Ковачев, Георги Динков отбеляза с глава втория гол за "Дунав". В 59-ата минута Ндиайе бе близо до изравнително попадение, но ударът му с глава срещна напречната греда.

В 71-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на "Етър", а Георги Сърмов бе точен от бялата точка за 2:4.

До края на мача "Дунав" така и не успя да стигне до попадение, а русенската публика скандира "Оставка".