"Дунав" смачка сръбския "Шумадия" на баскетболния турнир "Русчукъ"

0
Решаваща за домакините се оказа втората четвърт
Решаваща за домакините се оказа втората четвърт Снимка: БГНЕС

Женският баскетболен отбор "Дунав" победи сръбския "Шумадия" (Крагуевац) с 82:59 в мач от международния турнир "Русчукъ", чийто домакин е новата зала "Булстрад Арена" в Русе, информира БНР.

Треньорът Георги Божков избра първи за дунавки да играят Дженифър Брандън, Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Деляна Коева и Радостина Димитрова.
Дунавки започнаха силно мача и в третата минута водеха с 8:3, а първата част завърши при резултат 28:10.

Решаваща за домакините се оказа втората четвърт, когато русенки отбелязаха 19 точки при само 8 от страна на гостите.

През третата и четвъртата част русенският тим продължи с добрата игра и победи с 82:59. За "Дунав" най-резултатна бе Цветомира Шаренкапова, която записа 24 точки, а Дженифър Брандън отбеляза 19.

От "Шумадия" най-полезна бе Александра Катич, която вкара 23 точки, а Йелена Първулович записа 15.

Турнирът продължава днес отново с два мача: "Шумадия" - "Шепши", и "Дунав" - "Нефтохимик".