Дунав (Русе) отвя Нефтохимик

1
Русенци се наложиха с 2:1 над опонентите си, което със сигурност не се понрави на запалянковците на домакините Видео: gongbg

Отборът на Дунав (Русе) надигра домакина си Нефтохимик в първи мач от втория кръг на Първа лига, игран в Бургас.

Русенци се наложиха с 2:1 над опонентите си, което със сигурност не се понрави на запалянковците на домакините.

Точни за победителите бяха Ненов и Милчев, разписали се още през първата част от двубоя, информира topsport.ibox.bg.

Голът за Нафтата бе дело на Петков.

През миналия сезон Нефтохимик и Дунав играха два пъти в "Б" група, като двубоят край морето завърши при резултат 1:1, а Дунав спечели у дома с 1:0.

Сега единайсеторките премериха сили на най-високо ниво.

На линия за домакините бе новото попълнение Ангел Грънчов, но той не впечатли с изявите си на терена и бе заменен на почивката.

Иначе треньорът на Нефтохимик Димчо Ненов нямаше проблеми с контузени футболисти. Същото важеше и за колегата му в редиците на съперника Веселин Великов.

Първото полувреме беше изцяло в полза на гостуващия състав.

Акциите за русенци се редуваха една след друга, като беше въпрос единствено на време, преди да се стигне до откриващо попадение в полза на Дунав.

Такова бе отбелязано от Ненов, още преди да е изтекла деветата минута от двубоя.

Преди да успеят да се опомнят, след страхотна грешка в отбраната си, бургазлии получиха нов гол във вратата си.

Той беше дело на Милчев, който покачи на 2:0 и предугади крайния победител в сблъсъка.

Вторите 45 минути се различаваха от първите, като инициативата се притежаваше предимно от домакините, които опитаха всячески да се върнат в мача.

Седем минути преди края Петков върна един гол за домакините, намалявайки на 1:2.

Извършените няколко смени от Димчо Ненов, а дори и влизането на Хазуров в игра обаче, не помогнаха на Нефтохимик да измъкне поне точка от двубоя.

Така Дунав остава без загуба в елита, като разполага с актив от 4 точки, а отбеляза и първото си попадение в елита от 25 години насам.

Нефтохимик остава с точка срещу името си в таблицата с подреждането.

Източник: topsport.ibox.bg

Навън е такова време, че излизаш по тениска, срещаш някой с пуловер и се чудиш: кой от вас е идиот!?