Безплатен Wi-Fi на обществените места в Букурещ
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Градските власти в Букурещ заявиха, че гражданите ще могат да ползват безплатния безжичен интернет на обществени места с помощта на програмата WFI4EU, съобщава МИА, предаде БГНЕС.
Хората, живеещи в румънската столица, ще имат свободен достъп до Wi-Fi на обществени места като паркове, обществени пазари, обществени сгради, библиотеки, музеи и др.
През февруари Букурещ получи 15 000 евро за инсталиране на Wi-Fi мрежи на публични места. Властите ще трябва само да регулират разходите, свързани с абонамента.
Мрежите няма да имат търговски реклами и няма да използват личните данни на потребителите за търговска цел.
























Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Областният управител на Русе проведе първия си приемен ден
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...