ЦСКА поведе над Дунав

0
В 36-ата минута реферът Георги Кабаков спести директен червен картон на Божидар Чорбаджийски Снимка: Иван Йочев / Sportal.bg

Дунав и ЦСКА - София играят при 0:1 в мач от 23-ия кръг на Първа лига, който се провежда на тежък терен в Русе.

Фернандо Каранга откри резултата в 34-ата минута.

Станаха ясни стартовите състави на двата отбора. Наставникът на госите Стамен Белчев предприема известни промени в своята 11-ка. На местата на Жеферсон и Раул Лое ще започнат Георгиев и Малинов, пише Sportal.bg.

Срещата започна с натиск на гостите, но първата сериозна опасност бе пред тяхната врата. В 7-ата минута Карагерен стреля много опасно от десетина метра, но фалцовият му шут с левия крак профуча покрай горния десен ъгъл на вратата.

Само 120 секунди по-късно Дунав като по чудо не откри резултата. Русенци организираха отлична атака отляво. Карагерен центрира към Ндиайе, който изпревари Бодуров и от 5 метра нацели горната греда.

В 11-ата минута нов опасен шут, този път на Божидар Васев, излезе над напречната греда на червената врата.

Постепенно двата отбора заложиха на битка в центъра на терена и когато нищо не предвещаваше, че скоро ще падне гол, на преден план излезе Фернандо Каранга. В 34-ата минута Малинов стреля, топката се удари в Каранга и влетя в мрежата на русенци.

В 36-ата минута реферът Георги Кабаков спести директен червен картон на Божидар Чорбаджийски. Защитникът на два пъти удари Васил Шопов в собственото си наказателно поле без топка, но съдията не посмя да отсъди дузпа и дегорира с жълто двамата състезатели.

ДУНАВ - ЦСКА-СОФИЯ 0:1

0:1 Фернандо Каранга 34

ДУНАВ: 1. Луков, 83. Попадийн, 14. Васев, 16. Ковачев, 4. Патев, 11. Димов, 31. Станоев, 10. Шопов, 7. Карагерен, 77. Костадинов, 27. Ндиайе

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 9. Каранга, 10. Алберг, 11. Манолев, 15. Малинов, 17. Енрике, 18. Георгиев, 19. Десподов, 20. Родригес

Източник: sportal.bg