"Дунав" и "Левски" играят при 1:1

0
"Сините" поведоха в 25-ата минута, но "драконите" изравниха в 30-ата минута

"Дунав" Русе и "Левски" играят при 1:1 в мач от 1/16-финалите на Sesame Купа на България.

В 25-ата минута Рикардиньо изведе "сините" напред, а в 30-ата минута Дунав изравни чрез Георги Вълчев.

Първата добра възможност за гол се откри пред гостите. Патрик-Габриел Галчев центрира от корнер в 7-ата минута, а на далечната греда Роналдо беше оставен непокрит, но от няколко метра не успя да намери очертанията на вратата. Малко след това Даниел Николов улови слаб удар на Келиан ван дер Каап, информира Gong.bg.

В 10-ата минута Илиян Стефанов пресира Георги Иванов, което позволи на Рикардиньо да овладее топката и да подаде към Роналдо в наказателното поле. Бразилецът отправи удар, който беше блокиран от Георги Вълчев. Четири минути по-късно Дарлан опита удар от далечна дистанция, но не затрудни вратаря на домакините.

В 22-ата минута гостите, които днес играеха с жълти екипи, получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около 22 метра от вратата. Дарлан застана зад топката и я прати опасно покрай целта.

"Сините" поведоха в 25-ата минута. Тогава Ван дер Каап изрита топката в половината на Дунав, където Георги Вълчев не действа добре и позволи на Рикардиньо да му отнеме. Бразилецът напредна, навлезе в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл матира Даниел Николов.

Дунав Русе - Левски 1:1

0:1 Рикардиньо (25)

Дунав: 33. Даниел Николов, 45. Джан Хасан, 4. Георги Иванов, 77. Георги Вълчев, 22. Стоян Предев, 8. Кристиян Господинов, 34. Олег Димитров, 10. Калин Георгиев, 9. Мирослав Будинов /к/, 7. Симеон Вешев, 23. Раел Лолала

Резерви: 69. Дамян Дамянов, 27. Иван Колев, 19. Теодор Костов, 21. Радослав Великов, 11. Денислав Минчев, 88. Димитър Тодоров, 99. Никола Тотев, 3. Милен Маринов, 18. Илия Миланов

Треньор: Мартин Ковачев

Левски: 1. Пламен Андреев, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев /к/, 9. Рикардиньо, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига

Резерви: 99. Иван Андонов, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 21. Кристиян Йовов, 77. Дейвид Михалев

Треньор: Николай Костов