„Железничарите“ загубиха в Добрич

1
Победата бе жизненоважна за домакините
Победата бе жизненоважна за домакините Видео: ДОБРУДЖА ТВ

Локомотив (Русе) претърпя загуба с 0:3 от един от фаворитите в Североизточната трета лига – „Добруджа“ 1919“.

Победата бе жизненоважна за домакините, които по този начин съхраниха шансовете си в битката за първото място с Черноморец (Балчик).

Още в 5-ата минута се наложи принудителна смяна в тима на „железничарите“. Мартин Недков получи контузия и на негово място в игра влезе Мартин Рачев. Домакините наложиха осезаем натиск в първите минути, твърдо решени да си подсигурят крайния успех още в началото на срещата.

В 9-ата минута Тодор Колев нахлу отляво в наказателното поле на русенци и направи остро центриране в малкия пеналт. В опит да изчисти топката Огнян Брайнов протегна крак и я прати неспасяемо под напречната греда на собствената си врата.

В 15-ата минута при нова атака отляво топката бе пратена до самата голлиния, където Кристиян Пешков сам на по-малко от метър не успя да я засече и така пропусна на удвои резултата за „Добруджа 1919“.

Ранният гол поуспокои добричлии и това даде възможност на гостите да погледнат по-смело в предни позиции. Валентин Валентинов имаше шанс да изравни за Локо (Русе), но не успя да насочи топката по най-добрия начин.

Домакините също създадоха положения пред вратата на „железничарите“. Вратарят Димитър Лазаров и бранителите пред него обаче, се справиха с опасностите до края на първата част.

След почивката „Добруджа 1919“ стигна до втори гол. В 66-ата минута Петър Казаков се разходи с топката пред наказателното поле на русенци и с плътен удар от дъгата стреля в горния ляв ъгъл за 2:0. Успокоени от развитието на резултата домакините смъкнаха оборотите.

Най-чистото положение на „железничарите“ се откри в 84-ата минута, когато капитанът Живко Парашкевов прати топката встрани от вратата на добричлии.

В самия край на двубоя Тодор Колев подпечата успеха на „Добруджа 1919“ с нов гол за крайното 3:0.

„Играхме срещу, според мен, най-силния отбор в групата. Опитахме да се противопоставим максимално и също имахме своите шансове. Мисля, че резултат с по-малка разлика би бил по-справедлив за нас“, сподели след двубоя техническият директор на „железничарите“ Калоян Георгиев.

„Радвам се, че постигнахме изразителна победа, а направихме и доста пропуски. През цялото време на терена имаше един отбор – този на „Добруджа“. Във всеки мач до края на сезона ние ще правим по една крачка към постигането на крайната ни цел“, коментира пред „Добруджа ТВ“ старши треньорът на домакините

Радослав Вардаров.

В следващия кръг локомотивци ще почиват по програма, а ще играят отново в първенството на 14 май, неделя, от 17:00 часа. Тогава те посрещат в Русе Ботев (Нови пазар).

Съставът на „железничарите“ срещу „Добруджа 1919“: 1. Димитър Лазаров, 4. Ивайло Иванов, 7. Атила Юмер, 8. Огнян Брайнов, 23. Мартин Иванов, 17. Мартин Недков /5′ – 13. Мартин Рачев/, 19. Живко Парашкевов (капитан), 14. Динко Дерменджиев, 24. Борислав Караиванов /80′ – 3. Мартин Георгиев/, 11. Динко Станчев, 22. Валентин Валентинов /60′ – 18. Алеф Караосман/.

Източник: Локомотив Русе