Волейболистите на Дунав стартираха отлично новия полусезон в Източната група

0
Русенският отбор надигра Черноморец (Бяла) с 3:0
Русенският отбор надигра Черноморец (Бяла) с 3:0 Снимка: BGvolleyball.com

Волейболистите на Дунав (Русе) стартираха отлично новия полусезон в Източната група на второто ниво на шампионата - Висшата лига. Воденият от Красимир Миронов отбор надигра Черноморец (Бяла) с 3:0 (25:15, 25:20, 25:10) в двубой от шести кръг на първенството, изигран в крайдунавския град, информира BGvolleyball.com.

Русенци са лидер във временното класиране със 17 точки (6 победи), тимът, воден от Милен Стоянов, е трети с 10 точки (3 победи, 3 загуби).

Домакините стартираха ударно - 6:0, след което продължиха да диктуват положението изцяло. Във втория гейм двата отбора бяха равностойни, след десетата точка обаче Дунав взе лек превес, който поддържаше през повечето време. Това бе достатъчно, за да се увеличи авансът.

Третата част премина под пълната диктовка на Ангел Павлов и съотборниците му, които оставиха противника на едва 10 точки.

Категорична победа записаха и състезателите на Раковски-1964 (Севлиево), които надиграха като гост Родопа (Смолян) с 3:0 (25:21, 28:26, 25:23).

Севлиевци са втори с 15 точки (5 победи, 1 загуба), смолянчани са четвърти с 8 точки (3 победи, 4 загуби).

Домакините поведоха (2:0 и 4:2), след което съперникът пое инициативата. В следващите минути играта бе равностойна, имаше и кратка размяна на роли. Раковски пречупи противника след 18-а точка и наложи волята си.

Във втория гейм до 20:17 воденият от Иван Фисински тим бе напълно доминиращ, серия на волейболистите от Севлиево промени развоя и донесе обрат (22:20). Въпреки, че Раковски стигна първи до геймбол (24:22), след това двата отбора се догонваха.

Третата част тръгна с крехка преднина за гостите, като диктуваха положението до 15:11. Домакините излязоха от ситуацията, успявайки да поведат за кратко (18:16), но отново не можаха да направят нещо повече и състезателите на Стефан Ганчев надделяха.

Три точки към актива си добави и съставът на Арда (Кърджали), който се наложи над Попово 09 с 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:21).

Тимът от родопския град записа втората си победа, като е пети в таблицата с 6 точки (2 победи, 4 загуби).

Волейболистите на Иван Халачев бяха изцяло доминиращи в началото, като поведоха без проблем. След равностойна игра във втория гейм кърджалийци се откъснаха и отново надделяха.

Третата част тръгна с игра на амплитуди, но състезателите от Североизточна България успяха да наложат волята си и да намалят пасива си. Решителният четвърти гейм отново бе под диктовката на домакините, които не допуснаха повече обрати и взеха своето.