Волейболистите на Дунав (Русе) записаха седма поредна победа

4
Русенци са лидер в Източната група
Русенци са лидер в Източната група Снимка: BGvolleyball

Волейболистите на Дунав (Русе) записаха седма поредна победа в Източната група на второто ниво на шампионата - Висшата лига. Воденият от Красимир Миронов се наложи като гост над Попово 09 с 3:1 (24:26, 25:18, 25:13, 25:20) в мач от седми кръг.

Русенци са лидер в таблицата с 20 точки (7 победи), Попово е на последната шеста позиция с 1 точка (8 загуби), информира BGvolleyball.com.

Домакините диктуваха положението през по-голямата част от времето, но в ключовите моменти Дунав набра инерция и изравни. Постепенно гостите взеха нещата в свои ръце, като дори стигнаха до геймбол (24:22). Воденият от Тошко Цонев тим обърна и измъкна гейма.

В следващите две части русенци бяха пълен хегемон. В решителния четвърти гейм те отново имаха водеща роля, но преди средата допуснаха да бъдат доближени (10:10). Не се случи обаче нищо повече и Дунав записа нови три точки в актива си.

Нов успех записа и отборът на Раковски-1964 (Севлиево), който се наложи над Черноморец (Бяла) с 3:1 (16:25, 25:16, 25:23, 27:25).

Севлиевци са втори в таблицата с 18 точки (6 победи, 1 загуба), Черноморец е трети с 10 точки (3 победи, 4 загуби).

Момчетата на Стефан Ганчев поведоха отначало (3:1), след което домакините поеха инициативата. Във втория гейм ролите се размениха и резултатът бе изравнен. Възходящата линия на гостите продължи и в третия гейм, но след 8:6 играта продължи точка за точка. В следващите минути играта бе на амплитуди, но в крайна сметка Раковски увеличи аванса си.

В решителната четвърта част севлиевци доминираха до 16:14, след което битката бе за всяка топка и всяка точка. След четири мачбола воденият от Стефан Ганчев тим спечели срещата (27:25).

В пет гейма приключи срещата между Арда (Кърджали) и Родопа (Смолян) - 3:2 (29:27, 25:27, 11:25, 25:19, 15:10).

Кърджалийци са пети с 8 точки (3 победи, 4 загуби), смолянчани са четвърти с 9 точки (3 победи, 5 загуби).

Домакините поведоха, след което воденият от Иван Фисински отбор се откъсна. Положението се запази до самия край на гейма, като гостите дори имаха геймбол (24:22), но не успяха да го отразят. Смолянските състезатели имаха още четири възможности да затворят. Това стори Арда при 29:27.

Във втората част волейболистите на Иван Халачев бяха водещи до 19:16, постепенно обаче Родопа взе нещата в свои ръце. Въпреки че домакините имаха два геймбола (24:23 и 25:24), играчите на Иван Фисински спечелиха частта.

Третият гейм бе изцяло под доминацията на гостите, които оставиха противника на 11 точки. Решителната четвърта част бе под диктовката на Арда, и така мачът влезе в тайбрек. Там кърджалийци дирижираха положението и спечелиха мача след 15:10 и крайното 3:2 гейма.