Първи проблеми с новите контейнери в Русе
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 6
Въпреки че минаха няколко дни от поставянето на новите контейнери в квартал "Чародейка" в Русе, гражданите още не можели да свикнат с механизма на отваряне
Това коментира директорът на Отдел "Екология" в Община Русе Василена Николова. Затова се случвало хората да оставят боклука си до контейнера.
Имало вече и два случая на счупване на механизма за отваряне на контейнерите, след като клошари се опитвали да влизат в тях, заяви още за Новините на телевизия КИС 13 Николова.
До момента са поставени 30 нови съдове за битови отпадъци в кварталите "Чародейка" Юг и Север.
От Общината призовават гражданите да използват контейнерите по предназначение и съгласно законовите разпоредби.
























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра