Общинският съвет одобри закупуването на SPECT-CT камера за онкоцентъра в Русе

0
Инвестицията от 2,5 милиона лева ще осигури модерно оборудване за пациенти от три области
Инвестицията от 2,5 милиона лева ще осигури модерно оборудване за пациенти от три области Снимка: Dunavmost / архив

Инвестицията от 2,5 милиона лева ще осигури модерно оборудване за пациенти от три области

Комплексният онкологичен център в Русе планира да закупи високотехнологична хибридна камера за мултимодална диагностика (SPECT-CT), след като получи одобрение от Общинския съвет на днешното заседание. Управителят на КОЦ - Русе, д-р Камен Кожухаров, внесе искане до местния парламент, което беше прието единодушно от общинските съветници.

Новият апарат е от критично значение за отделението по нуклеарна медицина в здравното заведение, тъй като позволява извършването на сцинтиграфски изследвания и изпълнението на важни клинични пътеки. Сред тях са "Конвенционална телегаматерапия" и "Триизмерна конвенционална телегаматерапия и брахитерапия със закрити източници", които са задължителен елемент от комплексното лечение на пациенти със злокачествени солидни тумори.

Единствен център за три области

Важността на инвестицията се подчертава от факта, че КОЦ - Русе е единственото лечебно заведение, което предоставя комплексно лечение на онкоболни в цял регион, обхващащ областите Русе, Разград и Силистра.

Финансовите параметри на проекта са значителни - прогнозната обща стойност на инвестицията достига 2,5 милиона лева. Сумата включва не само доставката на самата SPECT-CT камера, но също така изготвянето на специализиран лъчезащитен и архитектурен проект, както и изпълнението на всички необходими строително-монтажни дейности за правилното инсталиране и въвеждане в експлоатация на високотехнологичното оборудване.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари