Нов пътен възел на АМ ”Тракия” ще бъде готов до края на лятото
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

До края на лятото ще бъде готов новият пътен възел на АМ „Тракия” в близост до град Стралджа.
Очаква се отклонението да разтовари трафика и да съкрати разстоянието между Бургас и Русе.
Вече е подписан протоколът между община Стралджа и Агенция "Пътна инфраструктура" за строителството на пътния възел до село Воденичане, съобщи областният управител на Ямбол Димитър Иванов.
"Има реалната възможност да започне изграждането на пътния възел до село Воденичане. То е наистина много важно за цялата община Стралджа."
Новото пътно отклонение ще бъде изградено между 298 и 299 километър на магистралата и така ще се съкрати значително пътят от пристанище Бургас към Русе и Дунав мост.
Новата отбивка за магистрала „Тракия“ ще облекчи и трафика в района на пътен възел „Зимница“. Стойността на обекта е над 1 100 000 лева.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра