Никога не оставяйте зарядното в контакта!
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0

Колко ток харчат зарядните устройства за мобилния, лаптопа или таблета?
Дали ще спестим електроенергия и пари, ако ги изключваме след употреба?
Един от чуждестранните ИТ портали, анализира тази тема и излезе с конкретни резултати.
Някои зарядни устройства почти не харчат ток. Разбира се, само когато не изпълняват своята функция.
Но след като включим няколко устройства едновременно се регистриран разход от 0,3 вата. Според това изчисление, 7 зарядни оставени включени след зареждане на година харчат 2,628 киловата ток.
Разбира се, че не е колосално количеството изразходена енергия. Но би било добре да ги изключвате след зареждане, както от съображения за сигурност, така и заради спестяване на електроенергия.
Някои предишни изследвания са показали, че град от 100 000 души може цял месец да се захранва, ако всички зарядни устройства се изключват след зареждане.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра