Нефтохимик надигра Дунав и се върна на върха в Суперлигата

0
Шампионите допуснаха отпускане единствено в третия гейм, който отиде на сметката на домакините в Русе Снимка: БГНЕС

Нефтохимик 2010 Бургас се върна на върха във волейболната Суперлига на България при мъжете.

Възпитаниците на Николай Желязков победиха в последния мач от 13-ия кръг Дунав Русе с 3:1 гейма като гост, в отделните части 25:18, 25:14, 22:25, 25:14. Шампионите допуснаха отпускане единствено в третия гейм, който отиде на сметката на домакините, но контролираха срещата и заслужено спечелиха, информира БГНЕС.

Георги Петров бе най-резултатен за победителите с 15 точки, а съотборникът му Петър Христов добави 14. Разпределителят на националния отбор Добромир Димитров приключи със цели седем аса и общо десет точки на своята сметка. За домакините с двуцифрен резултат завършиха Леон Тончев (12 точки) и Петър Бъчваров (10 точки). В класирането Нефтохимик води с 11 победи и 33 точки, следван от Хебър с две по-малко, но също толкова победи. Дунав е девети с пет успеха и 15 пункта.