Мълния остави семейство с болно дете без покрив

0
Унищожени са покривната конструкция и почти всичката покъщнина /снимката е илюстративна/
Унищожени са покривната конструкция и почти всичката покъщнина /снимката е илюстративна/

Мълния удари къща в септемврийското село Карабунар, предизвика пожар и я унищожи почти до основи.

Инцидентът станал по време на разразила се в селото буря в ранния следобед днес. Семейството на Тони и Адриана Джалеви, чиято 13-годишна дъщеричка Глория е с детска церебрална парализа, остава без покрив над главата, предаде Дарик.

За късмет по това време те били на лекар в Пазарджик и е истински късмет, че никой от тях не е пострадал.

Пръв видял случващото се техен съсед, който повикал помощ на 112. Скоро пристигнали пожарни, но не успели да спасят дома на Джалеви.

Унищожени са покривната конструкция и почти всичката покъщнина. Най-пострадали са детската стая на Глория, кухнята, банята - всички удобства, необходими за отглеждане на дете, особено в деликатното състояние на момиченцето.

Кметът на Карабунар Иван Каменарски веднага е подготвил докладна до общинския си колега Марин Рачев. Местната власт ще търси помощ от Комисията за бедствия и аварии, за да може да бъде възстановен домът на семейството.

Започната е и кампания сред жители на общината за набиране на средства в помощ на пострадалото семейство.

Източник: DarikNews
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Кире, знаеш ли какво е това - денем лае, а нощем плува?

- Не. Какво е?

- Ченето на тъщата ...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари