Майка хвърли бебето си в кофа за боклук в Гърция
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Гръцката полиция съобщи днес, че е арестувала 24-годишна жена по подозрения в опит за убийство на новородено, след като случаен минувач открил бебе на няколко дни, изоставено в подземен контейнер за смет, предаде Асошиейтед прес.
Момченцето на възраст между шест и десет дни е било откарано в болница, където е установено, че общото му здравословно състояние е добро.
Полицията съобщи, че подозира за престъплението майката на бебето. Според цитирана от в. "Катимерини" информация жената е грузинка, която е била арестувана няколко часа по-късно.
Кметът на град Каламата, където е намерено новороденото, каза пред държавната телевизия ЕРТ, че контейнерът е бил дълбок около три метра. По думите на Танасис Василопулос бебето е "извадило късмет" в нещастието си, защото боклукчийският камион, който раздробява събираните от него отпадъци, се е забавил по маршрута си в сряда сутринта.
Бебето е било открито от жена, която хранела уличните котки и чула бебешки плач. Тя е алармирала полицаите, които скочили в контейнера, за да извадят новороденото.
























Полина Паунова: "ДПС – Ново начало" брани правителство, в...
TikTok революция - как политиката стана тема №1 за младите?
Кая Калас: Агресията в Украйна не бива да бъде...
Румен Христов: Улицата не може да иска оставка на...
Румен Христов: Улицата не може да иска оставка на...