"Лъвовете" вкараха 4 гола за пръв път от пет години

0
Националите ни ликуват върху Тодор Неделев, който отбеляза ефектен първи гол във вратата на Грузия Снимка: sportal.bg

Българският национален отбор по футбол победи убедително с 4:1 Грузия в контролна среща, играна на Националния стадион "Васил Левски". Тодор Неделев даде аванс на "лъвовете" в 20-ата минута със страхотен гол от пряк свободен удар, а в 34-ата минута Димитър Илиев удвои от дузпа.

В края на първата част Спас Делев направи преднината на българите класическа. Малко след началото на второто полувреме Андреа Христов отбеляза първия си гол с националната фланелка, след като в 52-ата минута прониза Мамардашвили. В 77-ата минута грузинците върнаха един гол чрез Давиташвили.

За първи път от двубоя срещу Люксембург през 2016-а, който бе квалификация за Световното в Русия, българският тим отбелязва четири попадения в една среща. Тогава на Националния стадион националите надиграха Люксембург с 4:3 с гол в добавеното време на срещата на Александър Тонев.

България: 13. Николай Михайлов, 2. Димитър Велковски, 3. Андреа Христов, 5. Петко Христов, 8. Тодор Неделев (60' - 12. Доминик Янков), 9.Спас Делев (60' - 10. Радослав Кирилов), 11. Борислав Цонев (74' 7. Георги Костадинов), 15. Васил Божиков - к, 18. Ивайло Чочев (68' 14. Петър Витанов), 20. Димитър Илиев (74' 21. Калоян Кръстев), 22. Илиан Илиев (68' 6. Бирсент Карагарен)

Резерви: 1. Даниел Наумов, 23. Георги Георгиев, 6. Бирсент Карагарен, 7. Георги Костадинов, 14. Петър Витанов, 19. Атанас Илиев, 21. Калоян Кръстев