Дунав победи Черноморец (Балчик)

3
Голмайстори за русенския тим бяха Раел Лолала и Симеон Вешев
Голмайстори за русенския тим бяха Раел Лолала и Симеон Вешев Снимка: Венелин Иванов / Facebook

Отборът на Дунав (Русе) победи Черноморец (Балчик) с 2:0 в последния мач за деня от 16-ия кръг на Втора лига.

И двете попадение за тима от Русе паднаха през първото полувреме. Раел Лолала откри резултата в 19-ата минута на срещата, а в последната минута на първата част Симеон Вешев удвои аванса на "драконите" от дузпа, информира БТА.

Благодарение на трите точки тимът на Дунав се изкачи до пето място във временното класиране на Втора лига, а тимът от Балчик остана на незавидната 16-а позиция.

Първенство на България по футбол, срещи от 16-ия кръг на Втора лига:

Бдин 1923 (Видин) - ФК ЦСКА 1948 II (София) 1:1 (1:1) голмайстори: 0:1 Виктор Василев 7, 1:1 Тома Ушагелов 22

Беласица (Петрич) - Спартак (Плевен) 0:2 (0:0) голмайстори: Йордан Желев 88, Васил Шопов 90

Марек (Дупница) - Янтра 2019 (Габрово) 1:1 (0:0) голмайстори: 0:1 Иван Василев 57, Даниел Гогов 90+3-дузпа

Черноморец 1919 (Бургас) - Спортист (Своге) 1:2 (0:1) голмайстори: 0:1 Павлин Чиликов 31, 0:2 Георги Христов Маджаров 60, 1:2 Тодор Чаворски 68

Добруджа (Добрич) - Струмска слава (Радомир) 0:2 (0:0) голмайстори: 0:1 Васил Божинов 76-дузпа, 0:2 Георги Янев 90

Дунав (Русе) - Черноморец (Балчик) 2:0 (2:0) голмайстори: 1:0 Раел Лолала 19, 2:0 Симеон Вешев 45-дузпа

във вторник: Септември (София) - Монтана 1921 (Монтана) Марица (Пловдив) - Литекс (Ловеч) Спартак 1918 (Варна) - Лудогорец II (Разград)