Тежко поражение за Дунав

0
"Етър" Велико Търново остава в Първа лига, след като победи "Дунав" Русе с 2:1

"Етър" Велико Търново остава в Първа лига, след като победи "Дунав" Русе с 2:1 в плейофа за 11-ата позиция в крайното класиране.

Така "болярите" на Красимир Балъков се спасиха от изпадане след общ резултат 4:1 от двете срещи, а "драконите" ще срещнат този четвъртък третия от Втора лига - "Царско село" в бараж за оставане/влизане в Първа лига.

"Дунав" поведе в 57-ата минута, когато Мухамаду Н'Диайе засече с глава центриране от корнер и вкара за 1:0.

В 66-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа и Батрович реализира хладнокръвно за 1:1.

В 76-ата минута двата тима останаха с по 10 души на терена. Самб Бадара от "виолетовите" бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Михаил Милчев, който получи втори жълт картон и също напусна игра.

В първата минута от добавеното време влезлият като резерва Иван Стоянов се разписа от пряк свободен удар и оформи крайното 2:1 в полза на "Етър".