0
Дунав дочака своя миг
Дунав дочака своя миг Видео: Диема спорт

Дунав поведе над Ботев Пловдив с 1:0 в първото полувреме.

Драконите откриха резултата на Градския стадион в Русе в 24-ия кръг на Първа лига.

Бившият футболист на "жълто-черните" Божидар Васев опъна мрежата зад Даниел Кайзер с изстрел от вратарското поле, пишеGONG.bg .

Двата тима не показаха нищо запомнящо се през първото полувреме, поне до 43-ата минута в срещата. Дунав Русе дочака своя миг, с първия си точен удар, след като гостите от Пловдив диктуваха случващото се на терена. Играчите на Людмил Киров бяха малко по-дисциплинирани и закономерно стигнаха до попадението в края на първата част.

„Драконите” получиха психологическо предимство с това попадение. В 43-ата минута отборът на Ботев Пд не успя да изнесе топката, Драгош Фирцулеску я пое отдясно, напредна и центрира остро, тя стигна до Ахмед Ахмедов на точката на дузпата, но нападателят не успя да отправи точен удар. Неговата грешка обаче поправи Божидар Васев с удар отблизо за 1:0.

Старши треньорът на Ботев Пд не може да използва Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов и Иван Василев, заради контузии. Новото попълнение Александър Тонев също не намери място в групата на „канарчетата”.

Любопитното е, че Людмил Киров дебютира начело на русенци точно в мач срещу Ботев Пд, при който тимът допусна най-тежката загуба досега под негово ръководство – 1:4 на 6 октомври 2018 година.