Червен код: Температурите скачат до 46 градуса в Кипър

0
Рекордни горещини затварят училища и предизвикват опасения от пожари
Рекордни горещини затварят училища и предизвикват опасения от пожари

Рекордни горещини затварят училища и предизвикват опасения от пожари

Кипър се изправя пред най-горещия ден за годината, като температурите се очаква да достигнат рекордните 45 градуса във вътрешността на страната. Властите обявиха "червен код" за екстремни температури, който е в сила от 11:00 до 17:00 часа.

Жегата вече предизвика сериозни последствия, като училищата бяха принудени да съкратят учебните часове поради липсата на климатици в класните стаи. Държавните детски градини и основни училища затвориха врати в 10:45 часа.

Инспекцията по труда напомни, че работата на открито трябва да бъде прекратена по време на червения код. Общините отвориха климатизирани помещения за обществеността, за да осигурят облекчение на нуждаещите се, възрастни хора и уязвими групи.

Болниците и противопожарната служба са в повишена готовност, тъй като опасността от горски пожари също е на червено ниво.

Вчера в Никозия бяха измерени 44 градуса, а синоптиците не изключват възможността днес да бъдат достигнати дори 46 градуса, което ще бъде нов температурен рекорд за юни.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари