България отвя Швейцария

0

България победи Швейцария със 74:55 (20:9, 15:9, 15:12, 24:25) в мач от квалификациите за Европейското първенство по баскетбол за жени.

Двубоят се игра в "Булстрад Арена" в Русе, информира Топ новини.

Българките започнаха по-добре срещата и вкараха първите 5 точки. В осмата минута преднината им вече бе 16 точки за 20:4.

В края на първата част все пак гостите намалиха изоставането си до 11 точки за 20:9 за домакините.

Втората част продължи при подобен сценарий, като на полувремето двата състава се оттеглиха при 35:18 за България.

До края родните националки нямаха проблеми да стигнат до победата, като финалната сирена отмери 74:55 в тяхна полза.

Най-добра в българските редици бе бившата дунавка Даниела Петева с 19 точки. По 13 точки добавиха капитанът на "сините феи" Зорница Костова и Ноел Куин.

За Швейцария най-резултатна бе Алексия Рол с 15 т, а Мариел Жиру добави 10 т.

Това бе първи успех за България в Евроквалификациите по баскетбол за жени след загубите в Русия с 39:72 и от Гърция с 40:74 в "Булстрад Арена" в края на ноември 2015 г.

Източник: ТОП НОВИНИ