Две дузпи не спасиха България от поражението срещу Финландия

0
Националният ни отбор записа четвъртата си загуба в новото издание на Лигата на нациите Снимка: БГНЕС

И двете попадения на гостите дойдоха след кошмарни грешки в защита

Националният ни отбор записа четвъртата си загуба в новото издание на Лигата на нациите. Това се случи, след като Финландия като гост ни победи с 2:1 и така скандинавците записаха втория си успех срещу нас в историята на мачовете между двата тима. И двете попадения на гостите дойдоха след кошмарни грешки в защита на родните „трикольори”, като първо Теему Пуки наказа колективно безхаберие в отбраната ни в седмата минута, а в 45-ата Робин Лод удвои актива, след като Страхил Попов подаде топката за Пуки вдясно, след което падна гола за гостите, пишат Gong.bg.

Влезлият като резерва в 66-ата минута Димитър Илиев върна един гол за българите от дузпа само две след влизането си, а в 62-ата минута Галин Иванов би много слабо друг наказателен удар и Лукаш Храдецки не позволи да получи гол. Като цяло, българите разочароваха с представянето си на „Васил Левски”, след като единствено Доминик Янков и Димитър Илиев за своите 25 минути на терена показаха нещо по-стойностно.

Така „лъвовете” нямат победа в официален мач в шест поредни двубоя, като последният ни успех е срещу Чехия в последния мач от квалификациите за UEFA EURO 2020.

БЪЛГАРИЯ - ФИНЛАНДИЯ 1:2

0:1 Теему Пуки (7)

0:2 Робин Лод (45)

1:2 Димитър Илиев (68 - дузпа)

Рефер: Донатас Рушмас (Литва)

Стадион: „Васил Левски” (София)

България (4-2-3-1): 1 Мартин Луков – 2 Страхил Попов, 5 Кристиян Димитров, 15 Васил Божиков /к/ , 19 Димитър Велковски – 16 Кристиян Малинов , 11 Янис Карабельов (85' - 22 Александър Цветков), 9 Спас Делев (78' - Светослав Ковачев), 7 Доминик Янков (66' - Димитър Илиев), 18 Галин Иванов (78' - Бирсент Карагарен) – 10 Божидар Краев

Резерви: 4 Александър Василев, 6 Сисиньо, 8 Серкан Юсеин, 12 Денислав Александров, 13 Християн Василев, 17 Бирсент Карагарен, 20 Димитър Илиев, 21 Светослав Ковачев, 22 Александър Цветков, 23 Иван Караджов

Селекционер: Георги Дерменджиев

Финландия (4-4-2): 1 Лукаш Храдецки – 18 Йере Уронен, 2 Паулус Араюри, 4 Йоона Тойвио, 17 Николай Алхо – 16 Робърт Тейлър (69' - Пири Сойри), 14 Тим Спарв /к/ (69' - Расмус Шюлер ) , 6 Глен Камара, 8 Робин Лод – 20 Йоел Поянпало (34' - Маркус Форс), 10 Теему Пуки (88' - 10 Нисканен)