Зажънаха в село Странско

0
С Тракийски жътварски събор бе даден официален старт на жътвата
С Тракийски жътварски събор бе даден официален старт на жътвата Видео: БГНЕС

С Тракийски жътварски събор бе даден официален старт на жътвата в димитровградското село Странско, предаде кореспондентът на БГНЕС за региона.

Пръв със сърп и паламарка зажъна кметът на общината Иво Димов. За ритуала му партнираха самодейци от местни и гостуващи читалищни фолклорни състави. Над 20 са групите от страната, които участват в събора тази година.

По традиция преди старта на жътвата бе отслужен водосвет за здраве и плодородие. Жътварският събор продължи в центъра на село Странско с фолклорно надпяване на гостуващи състави и земеделско изложение, в които производители представят продукцията си.

Източник: БГНЕС
Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Говорят си двама студенти след изпит:

- Колко изкара?

- Тройка.

- Е, нали за шестица се готвеше?

- Абе, в последният момент си викам я аз да изкарам тройка, пък с останалите пари да си купя пиене...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари