Втори алпинист почина на връх Еверест
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0

Двамата алпинисти са починали от високопланинска болест при слизането си от връх Еверест, съобщава АФП, цитиран от ПИК.
Така, броят на починалите алпинисти в Хималаите през този сезон става четирима души.
Австралийка на около 30 години е починала в събота следобед при слизането си от лагер 4 в лагер 3.
Тя е започнала да се чувства зле още при достигането на върха.
Другият алпинист – холандец на 35 години, е починал в петък в лагер 4.
























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат