Втори алпинист почина на връх Еверест

0
Двамата алпинисти са починали от високопланинска болест при слизането си от връх Еверест / Снимката е илюстративна
Двамата алпинисти са починали от високопланинска болест при слизането си от връх Еверест / Снимката е илюстративна

Двамата алпинисти са починали от високопланинска болест при слизането си от връх Еверест, съобщава АФП, цитиран от ПИК. 

Така, броят на починалите алпинисти в Хималаите през този сезон става четирима души.

Австралийка на около 30 години е починала в събота следобед при слизането си от лагер 4 в лагер 3.

Тя е започнала да се чувства зле още при достигането на върха.

Другият алпинист – холандец на 35 години, е починал в петък в лагер 4.

Източник: Агенция ПИК
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари