Волейболистите на Дунав записаха 4-а победа в Суперлигата

2
Русенците бяха домакини на двубоя с Марек Юнион Ивкони (Дупница)

Волейболистите на Дунав (Русе) записаха едва 4-а победа в Суперлигата на България, след като се наложиха много трудно вкъщи над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (23:25, 25:22, 25:21, 23:25, 16:14) в среща от 15-ия кръг, игран тази вечер.

Така русенци останаха 9-и във временното класиране с 4 победи, 10 загуби и 12 точки, но и мач по-малко. Марек пък продължава да е на 8-о място с 5 победи, 10 загуби и 15 точки. В следващия 16-и кръг Дунав гостува на силния тим на Добруджа 07 (Добрич), а дупничани са домакини на Миньор (Перник).

Гостите от Марек доминираха изцяло в първия гейм и поведоха след 25:23. В следващите две части Дунав показа воля и дух за победа и обърна в своя полза след 25:22 и 25:21. Играчите на Виктор Карагьозов, обаче, не отказаха и вкараха интрига, повеждайки от самото начало на четвъртата част и удържайки темпото почти до края. В ключовите моменти домакините стопиха преднината с надеждата мачът да приключи. Това, обаче, не се случи и срещата влезе в тайбрек след 25:23 за дупничани. Там Дунав тръгна силно и взе добра преднина. В самия край на тайбрека, обаче, Марек се мобилизира и изравни при 14:14. Все пак, русенци измъкнаха крайната победа след 16:14 и 3:2.

ДУНАВ (РУСЕ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:2 (23:25, 25:22, 25:21, 23:25, 16:14)

ДУНАВ: Евгени Григоров, Данаил Милушев, Костадин Стойков, Ангел Павлов, Владимир Христов, Милен Минчев - Симеон Добрев-либеро (Стоян Вулджев, Васил Атанасов, Станислав Величков, Константин Ненчев)

Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ

МАРЕК: Чоно Пенчев, Иван Боб Огном, Ангел Велков, Светослав Иванов, Павел Душков, Борислав Апостолов - Георги Михайлов-либеро (Петър Христосков)

Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.

Източник: sportal.bg