ВИТТЕ Аутомотив България открива второто разширение на завода си в Русе
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Германската компания открива 300 нови работни места
На 5 юли 2025 г. от 10:30 часа ще се проведе официалната церемония по откриване на второто разширение на завода на "ВИТТЕ Аутомотив България" ЕООД в Русе. Новото производствено хале с площ от 24 819 квадратни метра на три нива ще осигури над 300 нови работни места в един от най-големите работодатели в региона.
С новото разширение, което е част от инвестиционния проект "Второ разширение на завод за производство на електронни и механични части за автомобилната индустрия, Русе", компанията продължава да расте и да инвестира в бъдещето. "Оборотът на завода в България през 2024 г. надхвърли 204 милиона евро, а след пускането на разширението се очаква да достигне 250 милиона евро до 2027 г.", съобщи Адриана Михайлова от дружеството.
Новата сграда е свързана със съществуващата с три надлезни моста - един пешеходен на две нива и два карго моста. Заетата площ достига 108 800 квадратни метра, като инвестицията надхвърля 25 милиона евро.
Високо равнище на церемонията
На събитието са поканени Дончо Барбалов - заместник-министър на икономиката, Мориц Зайлер - ръководител на икономическия отдел към посолството на Федерална република Германия, Пенчо Милков - кмет на община Русе, и Райнер Гьолц - изпълнителен директор на WITTE Automotive GmbH, Германия.
Ще присъстват членове на борда на директорите на групата "ВИТТЕ Аутомотив", представители на централната и местната власт, бизнес партньори и служители на компанията.
Културна програма и демонстрации
Церемонията включва празнична програма с участието на Виктория Виналиева - вокалист на група "Четно", ученици от Национално училище по изкуства "Проф. Веселин Стоянов" с ръководител Яница Добрева и гайдарски състав "Дунавски гайди".
В официалната част са предвидени кратки слова на гостите и обиколка на новото разширение, която ще покаже производствените и административните зони, демонстрации на процеси и технологии.
Ден на отворени врати
От 13:00 часа започва Ден на отворени врати във "ВИТТЕ Аутомотив България" ЕООД. Посетителите ще могат да разгледат новата модерна офис част, проектирана от водещи интериорни дизайнери, както и уютната Food & Rest зона за хранене, кафе и почивка.
Предвидени са разходки из производствените и административните зони, демонстрации на процеси и технологии, срещи с екипа от инженери, оператори и специалисти. Събитието е подходящо за професионалисти, търсещи нови партньорства, бъдещи служители, интересуващи се от кариера в компанията, и всеки, който желае да види духа на "ВИТТЕ Аутомотив България" ЕООД.
За компанията
"ВИТТЕ Аутомотив България" ЕООД е символ на успех и устойчиво развитие. Основана през 2008 г., компанията бързо се утвърди като надежден производител на заключващи системи за водещи световни автомобилни марки като Volkswagen, Audi, BMW, Daimler, Toyota, Volvo, General Motors и други.
Всички добре познати марки автомобили включват продукти на "ВИТТЕ". С иновативни решения и технологично ноу-хау "ВИТТЕ" от много десетилетия е търсен партньор за автомобилни клиенти от цял свят. За тях са разработени и произведени множество заключващи и оперативни системи, панти, устройства за седалки и камерни модули.
Заводът се намира в местност Слатина, улица "Индустриален парк" 19, Русе.























