В Пазарджик се роди бебе със сифилис
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 2

В Пазарджик е регистрирано бебе, родено със силифис.
Това става ясно от справка в на Националния център по обществено здраве и анализи. Освен новороденото, има регистриран и един възрастен, заразен със сифилис.
Данните на Института сочат, че има и един заразен с марсилска треска. За областта от началото на лятото това е единадесетият пореден случай.
Диагностицирани през изтеклата седмица са и пациенти със салмонелоза и остър вирусен хепатит А, В, С и Д.
Високите температури благоприятстват увеличаването на стомашно-чревните инфекции, както и хранителните разтройства.























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%