Ученици избухнаха с кавър версия на "Шушана"
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
Ученици от 164 испанска езикова гимназия "Мигел де Сервантес" направиха кавър версия на нашумялата наскоро песен "Шушана"... изпята на испански.
Изпълнителят на кавър версията Марио Кръстев и Ивона Емануилова, превъплътила се в клипа на парчето в ролята на Шушана, бяха в студиото на "България сутрин".
Марио уточни, че за песента научил от неговата сестра, а по-късно сам решил да направи кавър на "Шушана", но на испански.
"Приехме това като едно предизвикателство. Учим в Испанската гимназия и за една вечер направихме превода, а на другия ден снимахме видеото към песента и ги качихме в Youtube. За 6 дена имахме 6000 гледания, а въобще не очаквахме такъв интерес", сподели още той пред Bulgaria ON AIR.
По думите на Ивона ролята на Шушана ѝ е харесала, а учителите много се зарадвали, когато учениците показали какво са сътворили.
"Аз нямам нищо против чалгата, но реших да направя испанска версия на оригиналното парче - нещо по-разнообразно, по-различно. Това не е бунт срещу поп фолка, а е нещо, което на нас ни харесва и допада", допълни изпълнителят на кавъра.
В момента Марио пее в известен конкурс, провеждащ се в Белград - "от 2000 деца са избрани само 60. Все още не знам дали ще продължа", отбеляза още той.
Накрая Марио запя в ефира на "България сутрин" песента "Шушана", но на испански.





















Слави Трифонов отказа да свали песента за трагедията в...
Забавиха пускането на асансьорите до "Арена Русе"
Седем министри дават обяснения пред Народното събрание
Венцислав Пенгезов: Бензинът гони цена от 1,50 евро за литър
Иво Цанев: Разширяваме мрежата от "Магазини за хората"