Специализирана операция в заведенията във Варна засече 21 непълнолетни

0

Съставени са 14 акта и три протокола за нарушения на закона

Служители на "Криминална полиция" и екипи от Първо и Второ районно управление проведоха снощи специализирана полицейска операция по крайбрежните заведения във Варна. Акцията е десетата за този летен сезон и е насочена към установяване на малолетни и непълнолетни лица без придружител след 22 часа, както и към откриване на лица, разпространяващи наркотични вещества.

При проверката са инспектирани пет питейни заведения и са проверени 380 души. Установени са 21 непълнолетни, за които са съставени 14 акта и три протокола по член 65 от Закона за Министерството на вътрешните работи, съобщиха от ОДМВР – Варна.

Положителна тенденция при спазването на закона

Инспектиращите служители констатираха добра тенденция за намаляване на броя на непълнолетни без придружител след 22 часа. Отбелязано е и наличието на декларации от родителите при повече деца, което показва повишена отговорност към спазването на изискванията на закона.

Полицейските проверки за установяване на нарушения по крайморските заведения ще продължат до края на летния сезон, подчертаха от ОДМВР – Варна.

Според Закона за закрила на детето, родителите са длъжни да придружават децата си на обществени места след 20:00 часа, ако са малолетни, и след 22:00 часа, ако детето е навършило 14 години. При първо нарушение глобата за родителите е от 300 до 500 лева, а при повторно - от 500 до 1000 лева.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари