Ще има продължение на „Планетата на маймуните“
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Филмовите студия „Walt Disney Studios“ и“20th Century Fox“ ще пуснат продължение на „Планетата на маймуните“, съобщава Ти Ейч Ер.
Изданието съобщава, че за режисьор е избран Уес Бол, който засне фантастичната трилогия „Лабириинтът“.
Все още не е известно дали лентата ще продължава историята от предишните филми, направени от Мат Рийвс, или ще се превърне в самостоятелна история.
Дата на излизане все още не е обявена.
Първият филм „Планетата на маймуните“ излиза през 1968 г. и е базиран на едноименния роман на френския писател Пиер Бул. Тогава главната роля е изиграна от Чарлтън Хестън. Той изигра астронавт, който каца на непозната планета и открива развита маймунска цивилизация, наподобяваща примитивно общество от хора.
Филмът имаше голям успех, затова след това бяха заснети няколко римейка, телевизионен сериал, анимационни сериали и бяха направени видеоигри.























Никола Лазаров: Нямахме код от НИМХ, затова не пуснахме...
Стотици паднаха в капана на ледения дъжд в Русе, линейки не...
Никола Лазаров: Нямахме код от НИМХ, затова не пуснахме...
Държавният дълг на България скочи с рекордни темпове за едно...
Борислав Цеков защити влизането в "Съвета за мир" и нападна...