Сезян Хасанова: Съдията от съда в Русе спи спокойно, а аз живея в страх

1
Драматичният разказ за агресията, която ескалирала до опит за убийство
Драматичният разказ за агресията, която ескалирала до опит за убийство

Драматичният разказ за агресията, която ескалирала до опит за убийство

Сезян Хасанова, жената която беше нападната с чук и пистолет от съпруга си на улица "Доростол" в Русе, проговори за първи път публично за преживения ужас. В емоционално интервю тя разказа как живее в постоянен страх, откакто мъжът беше пуснат под домашен арест часове след нападението.

"Ужасена съм, не съм мислила, че ще бъда жертва на домашно насилие. Никога не съм си мислила, че нещо такова би се случило на мен, когато съм гледала по телевизията, съм си викала – ужас, ужас, как може, как може такива мъже, какво им става, но ето че и на мен се случи", сподели потресената жена.

Проблемите между Сезян и съпруга ѝ започнали преди около три месеца, когато решили да се разведат. "Когато решихме да се разведем, нямаше никакъв проблем. Останах още малко в жилището да обсъдим по най-добрия начин как детето да го преживее. Той ставаше все по-агресивен", обяснява тя.

Ескалация на агресията

Агресията на мъжа се засилвала постепенно - сутрин говорел едно, обед друго, а вечер я гонел от жилището. "Заплахи за убийство, ще те убия. После казваше аз ще се самоубия и стигнахме до едно положение, в което той само като ме видеше и почваше с агресия да говори", разказва Сезян.

След случай на побой жената си издействала ограничителна заповед, която мъжът нарушавал многократно. Споровете помежду им били свързани с имуществени въпроси, което довело до деня на нападението край детската градина.

Моментът на ужаса

"Почна да стреля, за голям късмет точно зад мен нямаше никакви коли, а по принцип пред градината е пълно с коли, с които родители оставят децата си. Изпитах ужас, бях в шок, не можех да се успокоя часове наред, след това ме приеха в болница", припомня си жертвата страшните моменти.

Сега семейството живее в постоянен страх. "Сме барикадирани вкъщи, никой никъде не ходи", казва Сезян.

Гняв заради съдебното решение

Мъжът беше задържан, но съдът го пусна под домашен арест въпреки искането на прокуратурата за най-тежката мярка. Близките са възмутени от решението.

"На господин съдията от Районен съд в Русе му пожелавам добър ден, той сигурно е спал тези три почивни дни добре, но това дете, тази майка, както каза, тя е барикадирана, не може да излезе никъде", заяви чичото на Сезян - Меджнун Мустафов.

Притесненията на близките са основателни - съпругът притежава два пистолета. Газовият, с който стрелял на улицата, е намерен и иззет, но бойният все още не е открит.

Страх от неизвестното

"Не знам, в шок съм в момента, наистина не мога дори и да мисля, не мога и да мисля след малко какво може да стане, ако стане нещо, как да реагирам, толкова съм уплашена", признава Сезян Хасанова.

Утре ще бъде внесен протест срещу определението на съда за домашен арест, а близките настояват за по-строги законови промени – да се отнема имуществото на извършителя на домашно насилие в полза на потърпевшата страна.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 0
    6
    Хасан
    Кажете кой е мъжа и...защо го криете
  • 4
    5
    A3
    Най-накрая на статията се разбра за какво става на въпрос, за пари!
  • 0
    4
    И журналистката
    Бешедобра, пък славянинът от Тракцията я уби! Чакам го !
  • -2
    3
    Га ша пуснат
    В продажба ГЮРЗА? Казват бил много добър с бронебойни с черен връх!
  • 2
    2
    baehoi
    Ей льохман, къвто и чифут, калъф или бастун да си. Нямаш никво право да вадиш оръжие срещу човек, камо ли да го използваш. Още по-малко към жена. Тва че тоя има самоконтрола на 12 годишно келеме е красноречиво.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари