Съдят русенски лекар заради смърт на пациент
- Редактор: Кристина Маринова
- Коментари: 0

Джипи от Русе ще бъде изправено пред съда заради смъртта на свой пациент.
Окръжната прокуратура е внесла в съда обвинителния акт срещу 55-годишния лекар.
Според обвинението в периода от 10 до 12 септември 2012 г. в Русе, поради немарливо изпълнение на професията си, лекарят не е не направил пълна предварителна оценка на здравословното състояние на пациента.
Според обвинението на болния не е била осигурена адекватна медицинска помощ като не са били назначени всички подходящи изследвания и консултации.
Срещу клапанно протезирания болен е предприето лечение, несъобразено със заболяването на пациента и постоянно приеманите от него медикаменти, счита прокуратурата.
Според повдигнатото обвинение, ако личният лекар бъде признат за виновен, може да бъде осъден до 5 г. лишаване от свобода.























Калин Янакиев: Ветото върху санкциите срещу Русия е позор
Системно източване превръща езерото Текето в блато
Моторист загина на булевард „България“
Илияна Йотова: България държи златна карта
Моторист загина на булевард „България“