Румен Драганов: Цените по Черноморието изпреварват качеството

0
Интернет коментарите се превърнаха в пазарен съдия
Интернет коментарите се превърнаха в пазарен съдия Снимка: Euronews Bulgaria

Интернет коментарите се превърнаха в пазарен съдия

Българското Черноморие вече не може да разчита на затворени очи от страна на летовниците, тъй като туристите сравняват цените и качеството у нас с дестинациите в цяла Европа в реално време, съобщават от Euronews Bulgaria. В ефира на медията тази вечер, 23 юни 2026 година, директорът на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов подчерта, че пазарът реагира изключително остро на натрупаното недоволство в интернет пространството.

Пазарът отвръща на удара

Експертът обясни, че макар оценките в социалните мрежи често да изглеждат субективни, масовото натрупване на негативни коментари бързо се превръща в реален и тежък сигнал към бизнеса. Чуждестранните посетители познават отлично европейските ценови нива и взимат напълно информирани решения, съпоставяйки страната ни с останалите държави в региона.

Според него България все още пази позициите си на по-достъпно място за отдих, но големият проблем не е в ниските нива, а в баланса на предлагания продукт. „В редица случаи у нас цените се определят по-високо от очакваното за предлаганото качество“, отбеляза Румен Драганов, като даде примери с разходите за храна и допълнителни услуги.

Краят на традиционния модел

Вместо родният бранш да се впуска в безсмислено съревнование за най-ниски цени, вниманието спешно трябва да се насочи към коренна промяна на туристическата услуга и повишаване на категоризацията. Времето на старите модели отминава, а ролята на традиционните туроператори се свива драстично за сметка на дигитализацията.

Промените в поведението на потребителите показват, че платформите за онлайн резервации вече изцяло диктуват правилата на пазара. Летовниците пристигат с ясни ориентири и очакват насреща реално покритие на сумите, които плащат в еврозоната.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Мила, защо си гола?

– Ами нямам какво да облека...

– Глупости, да ти преброим роклите: едно, две, здрасти Жоре, три, четири...

Нови коментари