Работници загинаха при трудова злополука
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0

Двама работници, които са почиствали съоръжение в завод "Биовет" в Пещера, са загинали днес от задушаване с газ.
Сигналът за инцидента е подаден към 14 часа в пожарната служба в града, предаде БГНЕС.
По първоначални данни, първо единият работник е започнал да показва признаци на задушаване, а другият е влязъл да му помогне, но не е успял и двамата са починали на място.
Екипи на пожарната и полицията в Пещера правят оглед на местопроизшествието под ръководството на следовател от Окръжен следствен отдел. Там са областният управител на Пазарджик и директорът на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".
Няма опасност за живота и здравето на работниците в завода, както и за населението в Пещера.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра