Продават Нова телевизия
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0

Шведската MTG продава Нова телевизия и останалия си бизнес в България.
Това съобщава изданието „Дагенс индъстри“, цитирано от БЛИЦ.
Според публикацията компанията вече има загуба от няколко милиарда евро и е решила напълно да приключи дейността си в Източна Европа.
Още в началото на тази година MTG обяви, че закрива бизнеса си в Чехия и балтийските страни. България е следваща по ред и предстои преструктуриране.
Очаква се бизнесът на компанията в България да бъде разпродаден до няколко седмици.
С това се отбелязва края на тази голяма инвестиция. MTG придоби Нова телевизия през 2008 г.
България е и страната, където MTG Group има най-много служители, след Швеция, очаква се компанията на поиска минимум 1 милиард.























Моторист загина на булевард „България“
Моторист загина на булевард „България“
Калин Янакиев: Ветото върху санкциите срещу Русия е позор
Системно източване превръща езерото Текето в блато
Моторист загина на булевард „България“