Пенчо Милков: Община Русе е собственик и ще остане собственик на летището
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 2

Зад нашата мечта застават хора, които умеят да постигат целите си, увери градоначалникът
"Община Русе е собственик и ще остане собственик на летището. Срочното право на ползване, което би се предоставило с решение на Общинския съвет, ще ни запази като собственик. В същото време съвместното дружество на Христо Крушарски и Антони Търницов ще може да прави необходимите инвестиции и да извърви законовите стъпки, за да имаме след време и пътнически полети."
Това заяви кметът на Община Русе по повод на инвестиционното намерение на две български фирми да развиват летище Русе.
"Вярвам, че Летище Русе ще се развие и утвърди като регионално.
Като кмет осигурих ремонта на покрива и помещенията му с общински средства, проведох редица разговори, за да бъде одобрена идеята от държавата и да ни предостави средства за реализирането ѝ.
В един момент бяхме поставени пред правна невъзможност, но с екипа ми не сме спирали да действаме за осъществяване желанието на русенци.", обясни градоначалникът.
"Още в самото начало на работата ни за летището привлякохме Антони Търницов като консултант. Той има опит с него още от 2017 г., когато е правил концесионния анализ.
Г-н Търницов работеше и мислеше с нас и когато видя случващото се с проекта с държавата, продължихме съвместната си работа, търсейки нова възможност.
Такава открихме в лицето на Христо Крушарски и „СтройПроект“.
Постигнатото до момента от двамата като личности и професионалисти ни убеждава, че зад нашата мечта застават хора, които умеят да постигат целите си.
А те са реални и постижими. Затова предлагам на Общинския съвет тази възможност.
И нещо много важно.
Община Русе е собственик и ще остане собственик на летището.
Срочното право на ползване, което би се предоставило с решение на Общинския съвет, ще ни запази като собственик. В същото време съвместното дружество на Христо Крушарски и Антони Търницов ще може да прави необходимите инвестиции и да извърви законовите стъпки, за да имаме след време и пътнически полети.
Тук не става въпрос за чуждестранна фирма или хора, които искат да правят политика. Това са българи, които застават с лицата си, имат познания, опит и средства, които желаят да вложат веднага в нашето летище.", допълни Пенчо Милков.






















