ОДМВР - Русе стартира проект за енергийна ефективност

0
Административната сградата ще бъде реновирана по европейска програма
Административната сградата ще бъде реновирана по европейска програма

Административната сградата ще бъде реновирана по европейска програма

Областна дирекция на МВР - Русе ще изпълнява мащабен проект за обновяване и внедряване на мерки за енергийна ефективност в административната си сграда на бул. „Генерал Скобелев" № 49. За избор на изпълнител за организация и управление на проекта са отделени 95 хиляди лева без ДДС, съобщиха от институцията.

Проектът е част от процедура BG-RRP-4.020 „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на публичен сграден фонд за административно обслужване, култура и спорт" и се осъществява чрез Плана за възстановяване и устойчивост на Република България.

В контекста на европейския преход към зелена икономика, програмата цели драстично намаляване на въглеродните емисии. Според експерти, на сградите в Европейския съюз се падат 40% от употребата на енергия и 36% от произведените въглеродни емисии.

Обектът, който ще бъде обновен, представлява комплекс от 5 административни корпуса и трафопост, проектирани през 1982 г. Основната цел е подобряване на енергийните характеристики на сградите и спестяване на енергия.

След изпълнението на проекта се очаква достигане на клас „А" на енергопотребление за всички сгради, над 60% спестяване на първична невъзобновяема енергия, както и въвеждане в експлоатация на фотоволтаична електроцентрала за собствено потребление.

Освен икономическите ползи, проектът ще осигури по-благоприятна среда за работа на служителите и по-добри условия за предоставяне на услуги за гражданите на Русе.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Говорят си двама студенти след изпит:

- Колко изкара?

- Тройка.

- Е, нали за шестица се готвеше?

- Абе, в последният момент си викам я аз да изкарам тройка, пък с останалите пари да си купя пиене...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари