Неотваряна карта на Мтел с проведен разговор
- Редактор: Dunavmost
- Коментари: 3

След направената проверка от Мтел се оказа, че проблемът с картата е вследствие на „активирана гласова поща, която фигурира в месечната фактура като разговор и не се таксува“. Когато дадена карта е неактивна, но някой все пак потърси абоната, автоматично се активира тази услуга. Тя не се тарифира, но се отразява в месечното извлечение под формата на разговор.
В крайна сметка получихме отговор от телекома, който обяснява тази интересна ситуация и дава малко светлина около случая. Собственикът няма да заплаща нищо, което също е очевидно, но все пак в мрежата се дискутира и въпросът какво се случва с номера, който инициира обаждането? Все пак няма как да знаеш дали картата от другата страна е „неактивна“, а „автоматичното активиране“ на гласовата поща може да добави още някоя-друга стотинка към сметката на повикващия номер. Официалният отговор на този въпрос бе: „Да, разговорът се таксува, според тарифния план на набиращия.“ Дали едно автоматично съобщение от сорта на „Набраният номер е грешен или непълен“, както е написал наш читател в коментарите, няма да е по-приемлив вариант е въпрос, който оставяме да дискутирате свободно.
Bлагодарим на Мтел за бързата намеса и отделено време по случая, за да се изясни този казус.
























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия