Над 2000 русенци празнуват имен ден на Васильовден

2
Името Васил носят близо 700 мъже
Името Васил носят близо 700 мъже

Името Васил носят близо 700 мъже

На първи януари църквата почита Свети Василий Велики. В народната традиция празникът е известен като Васильовден.

2096 русенци празнуват имен ден днес. Справка в отдел „Гражданско състояние“ на Община Русе показва, че името Васил носят 663-ма мъже, Василен се казват 8 русенци, Василий са кръстени 7, а 560 мъже се казват Веселин.

Жените, кръстени с името Васила, са 42, Василена се казват 75, 220 дами носят името Василка, а 11 са кръстени Васка.

Дамите наречени Вася, са 16, Весела се казват 141, с името Веселина са кръстени 282, а Веселинка са наречени 79 дами от Русе.

На всички именици - честито!

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари