Министърът на образованието в САЩ хвърли оставка заради щурма на Капитолия
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Бетси Девос стана вторият член на кабинета, напуснал поста си след безредиците на Капитолия
Министърът на образованието на САЩ Бетси Девос стана вторият член на кабинета, напуснал поста си след безредиците на Капитолия, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
В писмото с оставката си Девос обвинява президента Доналд Тръмп за засилването на напрежението, довело до щурма на центъра на американската демокрация.
"Не може да се сбърка влиянието, което реториката ви оказа на ситуацията, и за мен това е повратната точка", пише министърката.
Министърът на транспорта Илейн Чао първа подаде оставка.
Чао, която е жена на лидера на мнозинството в Сената Мич Макконъл, заяви, че нахлуването на тълпа поддръжници на Тръмп в Капитолия я е потресло толкова много, че няма как да превъзмогне станалото.
























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%