Маскираха нелегален старчески дом като стаи за гости край Варна

0
Икономическа полиция и социалните служби затвориха тайния обект
Икономическа полиция и социалните служби затвориха тайния обект Снимка: БНТ

Икономическа полиция и социалните служби затвориха тайния обект

Служители на Икономическа полиция пресякоха дейността на пореден нелегален старчески дом във Варненско. Съвместната акция е реализирана заедно с инспектори от Агенцията за качеството на социалните услуги, съобщиха от пресцентъра на МВР - Варна. Обектът е функционирал в пълно нарушение на закона, заобикаляйки задължителните изисквания за подобен тип дейност.

Престъпление под прикритие

Институциите са локализирали незаконната структура в известната варненска местност "Ален мак". За да прикрият реалната си дейност от контролните органи, собствениците са представяли сградата официално като комплекс със стаи за гости.

При физическата проверка обаче разследващите са се натъкнали на съвсем различна картина. От полицията са категорични: "По първоначална информация в него се осъществява дейност по настаняване и грижа за възрастни хора". Проверката е доказала безусловно, че обектът не разполага с абсолютно никакви лицензи, нужни документи и задължителен статут за предоставяне на социални или медицински услуги.

Към момента по случая вече е образувано досъдебно производство, което трябва да установи от колко време е работил тайният хоспис и при какви условия са били държани настанените лица.

Повтарящ се проблем в региона

Разкриването на незаконни социални заведения по Северното Черноморие не е прецедент, а се превръща в тревожна тенденция. Само през месец юни миналата година на територията на областта бяха разбити цели три нелицензирани частни заведения, предлагащи платена грижа за възрастни хора извън всякакъв държавен контрол.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Кандидат за общ работник

Шефът:

– Какви претенции имате?

Кандидатът:

– 3000 лв. заплата и 40 дена отпуск.

– Ще ви дам 10 000 лв, секретарка и автомобил.

– Вие се шегувате!?

– Вие пръв започнахте!

Нови коментари