Кражба остави 70 души без храна
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0

След кражба на ползвани дрехи от склада за дарения в приюта за бездомни „Добрият самарянин“ в Русе, настанените там близо 70 души са прекарали 3 дни без храна.
Някои са търсили препитание в близки контейнери за смет. Служителите са прибегнали до мярката, за да принудят бездомните да кажат кой е извършил кражбата.
Извършителят не е открит, а жалба в полицията не е подадена.
Служители на дома обясниха пред „Хоризонт“, че не са длъжни да осигуряват храна на бездомните, тъй като финансирането им е недостатъчно. Според последните разпоредби, те имат задължение да осигуряват само подслон и то приоритетно през зимните месеци.
























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра