Инициативен комитет ще работи за втори мост между Русе и Гюргево
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0

Инициативен комитет ще работи за осъществяване на идеята за изграждане на втори мост над река Дунав между Русе и Гюргево
Това съобщи в Русе председателят му Георги Георгиев, цитиран от БТА.
Той обясни, че идеята за създаването на комитета е възникнала в началото на месеца, когато се появила и българска фирма, която е изготвила проекта на новото съоръжение.
Целта е да се предизвика дебат сред обществеността и институциите за необходимостта от втори мост край Русе.
По думите на Георгиев вече двайсетина души от различни сфери членуват в комитета.
Според него сегашният мост, построен през 1954 г., вече е амортизиран и трудно поема интензивния трафик.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра